Челси и Лестър играят при резултат 2:2 в мач от 1/4 финалите

...

НА ЖИВО: Челси - Лестър 2:2, червен картон за гостите

Челси и Лестър играят при резултат 2:2  в мач от 1/4 финалите в ФА Къп. Двубоят на " Стамфорд Бридж " може да гледате онлайн по DIEMA SPORT 3, а на Gong.bg също следим забавните моменти.

Марк Кукурея и Коул Палмър се разписаха за " сините ", само че автогол на Дисаси и Стефи Мавидиди изравниха резултата.

След единствено две минути игра пристигна и първият прецизен удар към вратата на Челси. Лестър извърши заучено ъглов удар и Хари Уинкс насочи изстрел от воле, само че прати топката в навън.

Две минути по-късно домакините дадоха отговор с доста рисково центриране на Михайло Мудрик от коренр, само че отбраната на " лисиците " съумя да почисти кълбото.

В 13-ата минута " сините " вкараха първото попадение в срещата. Николас Джаксън получи подаване и опция да се надиграва с Яник Вестегаард. Сенегалецът сподели добра техника и скорост и преодоля бранителя, след което пусна паралелен пас към Марк Кукурея. Левият защитник остана непокрит и на празна врата прати топката в мрежата.

Десет минути по-късно Абдул Исахаку центрира в наказателното поле, където Патсон Дака насочи доста рисков удар с глава, само че топката профуча около гредата.

В ответната офанзива Рахим Стърлинг бе повален в наказателното поле и съдята уточни бялата точка. Потърпевшият футболист застана зад топката, но Якуб Столарчик предугади осъществяването и избави.

В добавеното време на първата част, след куп пропуски, домакините удвоиха преднината си. Рахим Стърлинг проби по левия фланг и подаде ъм Коул Палмър. Звездата на лондоския клуб засече топката от придвижване с едно допиране и повиши преднината на своя отбор.

Второто полувреме от 1/4 финалния дуел сред Челси и Лестър стартира по чудноват метод. Шест минути след подновяването на играта " лисиците " се върнаха в срещата, само че това се случи посредством зрелищен автогол. Аксел Дисаси понечи да върне топката към Роберт Санчес, само че двамата съотборници не се схванаха и кълбото влетя непосредствено в мрежата.

Головото шоу продължи и Лестър изравни резултата в 62-ата минута. Стефи Мавидиди получи топката на левия фланг. Крилото на " лисиците " направи няколко финта против Мало Густо, след което завъртя топката в далечния ъгъл и не остави шансове за Роберт Санчес - 2:2

LIVE Челси - Лестър 2:2

1:0 Марк Кукурея 13'

2:0 Коул Палмър 45'+1'

2:1 Аксел Дисаси (автогол) 51'

2:2 Стефи Мавидиди 62'

Стартови сформира:

Челси: 1. Роберт Санчес, 27. Мало Густо, 2. Аксел Дисаси, 14. Трево Чалоба, 3. Марк Кукурея, 23. Конър Галахър (К), 25. Мойсес Кайседо, 7. Рахим Стърлинг, 20. Коул Палмър, 10. Михайло Мудрик, 15. Николас Джаксън

Треньор: Маурисио Почетино

Chelsea's starting XI: confirmed. ✅ | |
— Chelsea FC (@ChelseaFC)
Лестър: 41. Якуб Столарчик, 5. Калъм Дойл, 23. Яник Вестегаард, 3. Ваут Фаес, 17. Хамза Чаудри (К), 25. Уилфред Ндиди, 8. Хари Уинкс, 10. Стефи Мавидиди, 22. Киеран Дюсбъри-Хол, 18. Абдул Исахаку, 20. Патсон Дака